fototapety

Zalety fototapet

Fototapety są dekoracją, która ma bardzo wiele zalet, zwłaszcza jeżeli są to fototapety drukowane na zamówienie. Popularność fototapet na zamówienia wynika z tego, że w bardzo dużym stopniu można je dostosować do oczekiwań. Po pierwsze drukuje się je ze zdjęć cyfrowych, czyli klient ma do dyspozycji praktycznie nieograniczone możliwości wyboru motywu. Co więcej, zdjęcia cyfrowe można edytować i kadrować wybierając interesujący fragment. Z tym oczywiście nie należy przesadzać, ponieważ wykadrowanie zbyt małego fragmentu rodzi konieczność znacznego powiększenia. Mogą pojawić się piksele zbyt duże, żeby fototapeta dobrze wyglądała na ścianie. Druga ważna cecha to precyzyjne określanie wymiarów gotowego wydruku fototapety, zgodnie z potrzebą (zobacz Fototapety.art).

Fototapeta to nic innego jak fotografia, tylko bardzo duża. Mogą wynikać z tego pewne problemy, jeśli nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie gotowej fototapety na ścianie. Każdy element ze zdjęcia będzie duży, co czasami może przytłaczać. Kolorowe zdjęcie będzie wyglądało ładnie na monitorze komputera, ale wydrukowane jako fototapeta będzie raziło barwami i szybko nas zmęczy. Wniosek: wybór motywu na fototapetę to trudna sztuka. Rzecz w tym, że to fototapeta ma być dodatkiem do pomieszczenia, a nie odwrotnie. Bardzo łatwo fototapeta może zdominować wnętrze, wystarczy wybrać kolorowy motyw, który w dużym powiększeniu będzie zwracał na siebie uwagę.

Obrazy drukowane na zamówienie są również ciekawą dekoracją, jednak można swobodnie dobierać ich wymiary. Jesli nie chcemy zrezygnować z pięknego, bardzo kolorowego motywu, to drukujemy go jako mniejszy obraz, który nie ingeruje tak mocno w stylizacje wnętrza.