Knajpka

Wybieranie fototapety

Wybór fototapety to naprawdę trudne zadanie. Ciężko jest zdecydować się na jeden z kilku milionów zdjęć, więc na początek warto sprecyzować tematykę. Wówczas ograniczymy się do przejrzenia kilkudziesięciu tysięcy motywów. Takie jest bogactwo bazy fotografii w sklepach z fototapetami.

Jeśli zdecydujemy się na jakieś zdjęcie to mamy jeszcze możliwość wykadrowania go, czyli wyboru do druku odpowiedniego fragmentu zdjęcia. Nie musimy go drukować w stanie w jakim jest w bazie, ale pamiętajmy, że zbyt mały fragment zdjęcia nie będzie się dobrze prezentował na dużej fototapecie. Po prostu straci na jakości, a będzie to widoczne zwłaszcza z bliższej odległości. Zdjęcie cyfrowe to piksele, im bardziej je powiększymy tym gorzej dla wyglądu fototapety.

Kolejna sprawa to wymiar fototapety i sposób jej naklejenia na ścianę. Fototapeta współczesna drukowana jest na zamówienie, na żądany wymiar. Rozważmy czy jest sen kleić fototapetę za szafką, albo na dole ściany za tapczanem? Koszt 1 metra kwadratowego jest dość duży, więc na wet nieznaczne ograniczenie wymiarów daje spore oszczędności. Kolorowe pasy ściany nie zburzą efektu wizualnego, pod warunkiem dobrania odpowiedniego koloru.

Knajpka - stara uliczka - fototapeta
Knajpka – uliczka

A więc idźmy do sklepu i kupujmy – może coś do sypialni mural24.pl/fototapety-do-sypialni.