Obrazy w sypialni

Kiedy urządzamy sypialnię, chcemy żeby była przestrzeń i wygodne łóżko, dużo światła i atmosfera, która sprawi, że nasze samopoczucie będzie znakomite. Do tego trzeba dodać szczyptę dekoracji, ale takich, które nie będą przeszkadzać. Z telewizora raczej zrezygnujmy, bo i tak niewiele będzie z oglądania telewizji. Jakie dekoracje tworzą nastrój i są wystarczająco dyskretne? Są to obrazy.

Dzisiaj możemy kupić obraz o dowolnych wymiarach i dowolnej tematyce, a w zasadzie to możemy sobie taki obraz zamówić. Obrazy drukowane na podstawie zdjęć cyfrowych mogą mieć dowolną tematykę, ponieważ do wyboru są ich miliony. Wybór motywu jest ważny, musi komponować się z reszta wystroju, podobnie zresztą jak wielkość obrazu i miejsce jego powieszenia. Kolory pastelowe wyciszają nastrój, natomiast mocne, nasycone kolory ożywiają atmosferę, są bardziej energetyczne. Wszystko zależy od nas i od tego, czego oczekujemy od sypialni.

Obraz powinien być widoczny zaraz po wejściu do sypialni, dlatego najczęściej wieszany jest nad łóżkiem. Wchodząc do sypialni od razu go zauważamy, ponieważ zazwyczaj taki jest układ pomieszczenia. Inny pomysł to zawieszenia obrazu naprzeciw łóżka, wtedy mamy okazję podziwiać go nieco dłużej. Miejsce naprzeciw łóżka bywa zarezerwowane dla telewizora, z którego rezygnujemy.

Kolejna sprawa to oświetlenie obrazu. Zwykle w sypialni oświetlenie jest miejscowe, przez co obraz nie jest dostatecznie doświetlony i nie ujawnia wszystkich swoich atutów. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas oświetlenie miejscowe, niezbyt silne, ale wydobywające wszystkie kolory.