Fototapety przestrzenne

Efekt optycznego powiększenia pokoju to po prostu złudzenie optyczne. Można je osiągnąć stosując fototapety 3d przestrzenne  podobne do tych zamieszczonych na stronie głównej. Ich złudne działanie oparte jest o wrażenie perspektywy uzyskane poprzez odpowiednie fotografowanie wybranych motywów, na których tę perspektywę będzie widać wyraźnie.

Innym rodzajem fototapet 3d są fototapety wykorzystujące elementy geometryczne dające złudzenie głębi, trójwymiarowości. W tym wypadku pożądany efekt uzyskuje się nieco inaczej, np. poprzez grafikę która stwarza wrażenie pofalowanej płaszczyzny, albo spiralne linie na przemian białe i czarne. Zresztą na załączonych zdjęciach widać dokładnie o co w tym chodzi. Takie fototapety również potrafią optycznie powiększyć przestrzeń, wystarczy nie zakłócać widoku innymi elementami aranżacji wnętrza.

Tego rodzaju fototapety przestrzenne nadają się do mniejszych pomieszczeń, takich jak np. sypialnia, chociaż ciekawe motywy można przykleić także w salonie lub w kuchni.