Fototapety 3d

W zasadzie każdy element dekoracji wnętrza ma jakieś dodatkowe funkcje do spełnienia. Nie inaczej jest z fototapetą, która prawie zawsze jest centralnym punktem aranżacji wnętrza, elementem, któremu podporządkowana jest całość wykończenia wnętrza. Fototapeta na ścianie nadaje wnętrzu charakter, tworzy klimat, nadaje ton całości dekoracji. Fototapety na ścianę to duże dekoracje, które potrafią zdominować wnętrze, dlatego często drukowane są i stosowane fototapety na wymiar częściowy. Na zdjęciu poniżej fototapeta zakrywa całą ścianę, ale na przykład fototapety do sypialni drukowane są na wymiary szerokości łózka i naklejane na części ściany. Tego typu fototapety na ścianę to coś pomiędzy fototapetą pełnowymiarową a obrazem, rozwiązanie pośrednie nie tylko do sypialni, ale również do pokoju dziecięcego, do salonu lub do kuchni.

Fototapeta 3d

Jaką inną rolę może spełniać fototapeta ścienna? Fototapety (https://fototapety.art/) 3d dają wrażenie przestrzeni, dlatego doskonale nadają się do optycznego powiększania mniejszych pokojów, kuchni lub innych pomieszczeń. Na zdjęciach pojawiają się zazwyczaj wąskie uliczki, jakieś korytarze, mostki, ścieżki w lesie lub alejki w parku. Na takich fototapetach widać doskonale efekt 3d, a w zasadzie wyraźnie zaznaczona perspektywę. Przyjrzyjmy się poniższym zdjęciom i spróbujmy wyobrazić sobie taki obrazek na ścianie w naszej kuchni lub innym małym pomieszczeniu. Nie tylko fototapety z uliczkami lub alejami biegnącymi w dal sprawdzą się w małych pomieszczeniach. W zasadzie każda fototapeta z krajobrazem będzie dobra. Chodzi o to, żeby sprawiała wrażenia, że patrzymy na coś w oddali. Fototapeta 3d tego rodzaju nie powinna mieć motywów z elementami pierwszoplanowymi, wtedy złudzenie będzie pełne.  Typowy przykład takiej fototapety 3d to widok na jezioro, a w oddali góry, lub pagórkowaty krajobraz. Wzrok koncentruje się na odległym krajobrazie i ulegamy złudzeniu dużej przestrzeni. Zmysły “zapominają” o tym, że znajdujemy się w niewielkim pokoju. Tak własnie działa fototapeta 3d. Takie fototapety stosujemy w kuchni, w salonie, ale także w sypialni lub innym pokoju.

Tego rodzaju fototapety 3d można obejrzeć poniżej i zakupić w naszym sklepie firmowym. Na innych podstronach są fototapety graficzne 3d, również bardzo ciekawe. Fototapety 3d kupisz na stronie internetowej.